سبک زندگی

همه ی مطالب علمی را از ما بخواهید!!!

سبک زندگی

همه ی مطالب علمی را از ما بخواهید!!!

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

۱۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

شنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۳۴ ب.ظ

عقب مانده ذهنی کیست؟


عقب ماندگی یکی از ناتوانی های تحولی است که محدودیت هایی را در کارکردهای مختلف ایجاد می کند.این محدودیت ها معمولا با تاخیر در رشد ذهنی،واکنش نامناسب نسبت به محیط ،عملکرد پایین ومهارتهای اجتماعی وزبانی ضعیف نمایان میشود.

 

این محدودیت ها افراد با عقب ماندگی را در انطباق با تقاضاهای محیطی با چالش های بسیاری مواجه می کند،برای مثال این افراد در مدرسه ودر مقایسه با همسالان خود عملکرد تحصیلی واجتماعی ضعیفی دارند.

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۳۴
نوید سعیدی
جمعه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱ ق.ظ

توهم چیست؟

اشکال توهم

توهم شنوایی

توهم به اشکال مختلفی ممکن است در فرد دیده می‌شود. برخی از بیماران مبتلا به توهم شنوایی هستند یعنی صداهایی را می‌شنوند که وجود خارجی ندارد و افراد دیگر قادر به شنیدن آنها نیستند. محتوای این نوع توهم در برخی اوقات ممکن است مهم و خطرناک باشد، چون اغلب این بیماران صداهایی را می‌شنوند که دستورات انجام کارهای خطرناک مثل ضرب و جرح و کشتن دیگران ، اقدامات خطرناک مثل آتش سوزی و خرابکاری را به آنها می‌دهند.
 

توهم بینایی

برخی اوقات توهم بینایی رخ می‌دهد. توهم بینایی با دیدن تصاویری که واقعیت عینی ندارند مشخص می‌شوند. فرد ممکن است موجودات یا تصاویر دیگر را رویت کنند و آنها را واقعی بپندارد. دیدن چنین تصاویری بویژه یدر مراحل اولیه شروع بیماری برای فرد ترسناک و وحشت آور است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۵۱
نوید سعیدی
پنجشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۵۱ ب.ظ

چگونه قد بلند شویم؟(9 راه)


قد پدر و مادر خود را جمع بزنید و آن را بر 2 تقسیم کنید
اگر شما پسر هستید13 سانتی متر به آن اضافه کنید ولی اگر دختر هستید از آن 13 سانتی متر کم کنید
ممکن است قد شما از این عدد کمتر یا بیشتر بشد اما حدودا به این عدد به دست آمده نزدیک است

2.باید بدانید که مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر در سنین نوجوانی و جوانی(سن رشد)شدیدا در کوتاهی قد شما تاثیر دارد تحقیقات نشان داده کودکان و نوجوانانی که مواد مصرف میکنند قد کوتاه تری نسبت به سایر نوجوانان دارند مصرف کافئین و قهوه در رشد قد تاثیری ندارد کافئین فقط برای بیدار ماندن تاثیر دارد و همین خود برای انسان مضر است چون انسان به حداقل 9 تا 12 ساعت خواب احتیاج دارد و کافئین میزان آن را کم می کند.3.به خواب خود بسیار اهمیت بدهید کودکان و نوجوانان به 8.5 تا 11 ساعت خواب به طور متداول نیاز دارند جالب است بدانید که قد شما در هنگام استراحت یا خواب افزایش می ی

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۵۱
نوید سعیدی
چهارشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۶:۴۳ ب.ظ

15نکته برای موفقیت در امتحانات نهایی

دانش‌آموزان مقطع سوم دبیرستان، فصل امتحانات بهترین فرصت برای تمرکز بهتر بر روی کتاب‌های درسی است. با توجه به این‌که دانش‌آموزان پایه، معدل و نمرات درسی آن‌ها در نتیجه‌ی کنکورشان موثر است باید تمام تلاش خود را بکنند که نتیجه‌ی بسیار خوبی از امتحانات خود بگیرند.


۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۸:۴۳
نوید سعیدی
شنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۷:۵۵ ب.ظ

استرس چیست؟


بیماری‌های ناشی از استرس,عوامل استرس زا

استرس یکی از مهم‌ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است؛ بررسی‌های گوناگون نشان دهنده این است که 70 تا 90 درصد بیماری‌ها با استرس ارتباط دارند؛ فهرست بیماری‌های ناشی از استرس، سرطان، بیماری قلبی، آسم و میگرن را در برمی‌گیرد.

 

علل فیزیکی محیطی و اجتماعی استرس را اصطلاحاً عوامل استرس زا گویند؛ برخی استرس را پاسخ غیراختصاصی بدن به هر موقعیتی می‌دانند که نیاز به سازگاری داشته باشد؛ خواه موقعیت خوشایند باشد (ارتقای شغلی) و خواه ناخوشایند (اخراج ازکار)؛ البته یافته‌های جدید نشان می‌دهد که بین استرس ناشی از موقعیت مطلوب و نامطلوب تفاوت‌های فیزیولوژیک وجود دارد.

 

استرس با سلامتی و عملکرد ارتباط دارد؛ مقادیر کم آن موجب بهبود سلامتی و عملکرد می‌شود و مقادیر زیاد آن سلامتی را به خطر انداخته و عملکرد را دچار اختلال می‌کند.

 

چه عواملی استرس ایجاد می‌کنند؟

عوامل ایجاد کننده استرس را می‌توان به دو دسته بیرونی و درونی تقسیم کرد؛ مهم‌ترین عوامل استرس زای بیرونی عبارتند از مشکلات زندگی (مشکلات اقتصادی، ناامنی شغلی، کار طاقت‌فرسا) و دگرگونی‌های زندگی (مرگ همسر، فرزند یا والدین، ازدواج، طلاق و مهاجرت)؛ اگر استرس از حد معینی فراتر رود به پریشانی تبدیل می‌شود و سلامتی و عملکرد فرد دچار اختلال می‌شوند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۹:۵۵
نوید سعیدی
دوشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۲:۳۵ ب.ظ

چگونه پژوهشی خوب بنویسیم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
کار تحقیقی معمولا به دو صورت انجام می شود: کار تحقیقی کتابخانه ای و کار تحقیقی میدانی 


در کار تحقیقی میدانی محقق به صورت میدانی خود به جمع آوری مطالب، مصاحبه، مشاهده، آزمایش و... به جمع آوری منابع می پردازد و پس از تهیه منابع مورد نیاز،آن ها را پردازش وتحلیل می کند و نتیجه می گیرد.
در کار تحقیقی کتابخانه ای سرو کار محقق با کتاب ها، مجلات و مقالات است. وی ناگزیر باید به صورت منظم و هدفمند به جمع آوری مقدمات و منابع و... بپردازد. اگر به صورت روشمند و منظم کار نکند نمی تواند مقصد و مطلوب خود را از لابلای انبوه منابع دریابد و مفاهیمی را که نا منظم است به درستی تحلیل کند. از این رو در این جا به صورت بسیار فشرده نکاتی در زمینه طرز تهیه مقالات، کارهای تحقیقی و پایان نامه ها ارایه می شود امید است برای خواننده گرامی مفید واقع شود. 

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۴:۳۵
نوید سعیدی
شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۱:۰۳ ب.ظ

برنامه ریزی درسی پنهان یا غیر رسمی

مقدمه

مروری اجمالی بر ادبیات و مطالعات حوزه برنامه درسی نشان می‌دهد که برنامه درسی در سه مقوله کلی برنامه درسی رسمی و صریح، برنامه درسی عظیم و برنامه درسی مستتر (پنهان) طبقه‌بندی شده است. این سه مقوله قلمرو جدید، برنامه درسی را به عنوان یک حوزه تخصصی در جهان امروز شکل داده است (قورچیان، 1374)

برای روشن شدن موضوع،‌ هر یک از برنامه‌های درسی فوق به طور مختصر شرح داده می‌شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۳:۰۳
نوید سعیدی
شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۰:۵۸ ب.ظ

راه های مدیریت زمان

مدیریت زمان،مناسب ترین روش های مدیریت زمان چیست؟

مدیریت زمان:برای از دست دادن فرصت ها قرار نیست همیشه ماه ها و سال ها را تلف کنیم، از دست دادن همین ثانیه های دم دست هم می تواند بعضی فرصت ها را برای همیشه از بین ببرد.

مدیریت زمان و روش های مدیریت زمان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۲:۵۸
نوید سعیدی
شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۱:۰۲ ب.ظ

خیانت ملی به چه معناست؟

بر پایه قوانین کشورها، به عدم وفاداری مجرمانه اشخاص نسبت به منافع میهن خود، خیانت بزرگ یا خیانت ملی گفته می‌شود.

شرکت کردن در جنگ علیه کشور خود، کوشش در براندازی حکومت کشور، جاسوسی در نیروهای نظامی کشور، دیپلمات‌ها یا سرویس‌های اطلاعاتی کشور برای نیروهای بیگانه و سوءقصد به رهبر یا رئیس کشور از جمله موارد خیانت بزرگ به شمار می‌آید.

خیانت بزرگ از جرایم سنگین به‌شمار می‌آید و کیفر آن در بسیاری کشورها مرگ است.

برای موارد و مصادیق خیانت بزرگ در قوانین اساسی و کیفری هر کشور موارد جداگانه یا مختلفی درج شده‌است.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۳:۰۲
نوید سعیدی
يكشنبه, ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۷:۱۴ ب.ظ

احادیثی در مورد تفکر

  • آنان که خدا را ایستاده و نشسته و خوابیده یاد می کنند و در آفرینش آسمان ها و زمین می اندیشند که پروردگار! این ( جهان) را بیهوده نیافریده ای، پاکی برای توست، پس ما را از عذاب آتش نگاه دار.

منبع:سوره ی آل عمران-191

  • حضرت امام حسن عسگری (علیه السّلام) فرموده اند: معیار بندگی و عبادت، بسیاری روزه و نماز یعنی صوم و صلاة نیست بلکه عبادت، بسیاری تفکر در آفریده ی خداوند و تعقل در آیات حکیمانه ی پروردگار جهان است.  

منبع: بحار17،ص216

  • حضرت امام علی (علیه السّلام) به فرزندش حضرت مجتبی(علیه السّلام) فرموده اند: هیچ عبادتی همانند تفکر و مطالعه در مصنوعات الهی نیست.

منبع: سفینه،(( فکر))،ص382

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۹:۱۴
نوید سعیدی