سبک زندگی

همه ی مطالب علمی را از ما بخواهید!!!

سبک زندگی

همه ی مطالب علمی را از ما بخواهید!!!

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی
پنجشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۵۱ ب.ظ

چگونه قد بلند شویم؟(9 راه)


قد پدر و مادر خود را جمع بزنید و آن را بر 2 تقسیم کنید
اگر شما پسر هستید13 سانتی متر به آن اضافه کنید ولی اگر دختر هستید از آن 13 سانتی متر کم کنید
ممکن است قد شما از این عدد کمتر یا بیشتر بشد اما حدودا به این عدد به دست آمده نزدیک است

2.باید بدانید که مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر در سنین نوجوانی و جوانی(سن رشد)شدیدا در کوتاهی قد شما تاثیر دارد تحقیقات نشان داده کودکان و نوجوانانی که مواد مصرف میکنند قد کوتاه تری نسبت به سایر نوجوانان دارند مصرف کافئین و قهوه در رشد قد تاثیری ندارد کافئین فقط برای بیدار ماندن تاثیر دارد و همین خود برای انسان مضر است چون انسان به حداقل 9 تا 12 ساعت خواب احتیاج دارد و کافئین میزان آن را کم می کند.3.به خواب خود بسیار اهمیت بدهید کودکان و نوجوانان به 8.5 تا 11 ساعت خواب به طور متداول نیاز دارند جالب است بدانید که قد شما در هنگام استراحت یا خواب افزایش می یابد
محیط خواب خود را آرام بسازید و تا حد امکان از نور های اضافی و صداهای بیهوده بکاهید تا خواب راحت تری داشته باشید اگر شما از آن دسته افراد هستید که بی خوابی دارید خود را به یک دوش آب گرم و یک لیوان چای بابونه قبل از خواب دعوت کنید.هورمون رشد بدن(HGH)در زمان خواب ترشح می شود و داشتن خوابی آرام به ترشح این هورمون در غده هیپوفیز کمک می کند.
به عنوان یک هورمون،گاهی اوقات هورمون رشد زیر نظر دکتر در جریان خون تزریق میشود.
کرم ها پودر ها قرص ها و یا هر داروی بدون مجوز مشکوک بوده و عوارض جانبی خطرناکی دارند.حتما قبل شروع هر گونه دوره درمان با دکتر خود مشورت کنید.

4.داشتن رژیم غذایی سالم و مقوی به افزایش کامل قد شما کمک میکند چون شما در حال گرفتن ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود هستید و باید نیاز بدن خود به این مواد را برطرف کنید.در اینجا به چند نکته خاص توجه شما را جلب میکنم:
اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی کربوهیدرات و کالری لازم به هر قسمت از بدن که درحال رشد است می رسانید.
به اندازه کافی کلسیم مصرف کنید کلسیم در لبنیات و سبزیجات به فراوانی یافت می شود و باعت جلوگیری از پوکی استخوان ها و کمک به رشد استخوان و تحکیم آن میشود
مصرف 500 گرم نیاسین وقتی معده شما خالی است به رشدتان کمک میکند از مصرف ویتامین د،پروتئین،و روی و زینک غافل نشود
برنامه غذایی منظمی داشته باشید وعده های روزانه همراه با میان وعده ها در زمان خود کمکی خوبی برایتان خواهد بود.

5.سیستم دفاعی بدن باید قوی باشد تا رشد شما کامل شود اگر شما مریض شدید از مصرف ویتامین ث و استراحت کافی دریغ نکنید تا سلامتی خود را بازیابید.

6.ورزش کنید.ورزش به رشد شما تا زمانی که صفحه های غضروفیتان بسته نشده اند بسیار کمک می کند.اگر شما به ورزش های شنا ژیمناستیک والیبال و بسکتبال و هر ورزش دیگر علاقه دارید یا در حال انجام آن هستید به بلندی قد خود امیدوار باشیداز انجام ورزش های کششی و ورزش های پیشنهادی در اینترنت اصلا دریغ نکنید.اگر صفحه های رشد شما بسته شده باشند متاسفانه دیگر رشد نخواهید کرد و هیچ راه علمی برای بلندی شما وجود ندارد.

7.به درست ایستادن ودرست نشستن عادت کنید و طوری بنشینید که بلند تر دیده شوید این روش اصطلاحا Alexanderنامیده میشود که حتی اگر شما واقعا هم قد بلند نباشید شما را قد بلند نشان دهد.

8.(این یکم روانشناسیه)این که قد بلند داشته باشد در جبران کمبود اعتماد به نفس شما تاثیر ندارد سعی کنید انرژی مثبت داشته باشید و از کارهای خود لذت ببرید و این را در مدرسه خود نشان دهید.(نکته اصلی و اخلاقی)این همه تغییر خلق و خوی و مثبت نگرا شدن بشترین جبران کمبود قد و ... است.

9.اگر شما از یک خانواده قد بلند هستید ولی هنوز چه قبل از بلوغ و چه در دوران بلوغ رشد نکردید(با وجود اینکه همه 8 مورد بالا را رعایت کره باشید)
پیشنهاد خوبی است که به دکتر مراجعه کنید.احتمالا با مراجعه به دکتر رشد خواهید کرد

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۰۲/۲۴
نوید سعیدی